kasvattaja- ja jalostusjulkaisu

14.1.2026

Chihuahua ry toteuttaa vuoden 2026 ICC-erikoisnäyttelyssä maksuttomasti jaettavan kasvattaja- ja jalostusjulkaisun, joka tarjoaa mahdollisuuden mainostaa koiriaan kansainvälisesti ja tarjoaa lukijoilleen mahdollisuuden tutustua chihuahua-rodun suomalaiseen jalostukseen. Julkaisu tulee mainosten lisäksi sisältämään mm. yhdistyksen ja jalostustoimikunnan puheenjohtajien tervehdyksen sekä tietoa suomalaisesta jalostuksesta. Julkaisu on kaksikielinen, sekä suomeksi että englanniksi.

Mainosten jäsenhinta on edullinen:
Aukeama 80 €
Yksittäinen sivu 50 €
1/2 sivu 30 €

Ei-jäsenen mainoshinta:
Aukeama 160 €
Yksittäinen sivu 100 €
1/2 sivu 60 €

Mainokset maksetaan yhdistyksen tilille.

FI89 1745 3000 0824 55, viitenumerolla 20103.

Painovalmis aineisto toimitetaan maksukuitin kanssa pdf-muotoisena 30.6. mennessä osoitteeseen paatoimittaja.chihuahuary@gmail.com.

Jäsenetuna mainosta ei tarvitse välttämättä osata tehdä itse, vaan aineiston voi toimittaa myös erillisenä tekstinä ja kuvana 15.6. mennessä osoitteeseen

ninasaksmanphotography@gmail.com, jolloin se muokataan painovalmiiksi julkaisun toimituksessa. Mainoksen muokkaaminen kaikille samanlaiseen valmiiseen mainospohjaan on maksutonta.

HUOM! Ellet vielä ole yhdistyksen jäsen ja haluat mahdollisuuden mainostaa edullisemmalla hinnalla, ota pikaisesti yhteyttä yhdistyksen jäsensihteeriin

jasenasiat.chihuahuary@gmail.com niin pääset liittymään jäseneksi jo tänään!

Julkaisun painosmäärä on 300 kpl. Lisäpainokset ovat mahdollisia tarvittaessa. Toimikunta pidättää oikeuden olla julkaisematta yhdistyksen toiminta-ajatuksen vastaisia mainoksia.